Digoxin může mírně posilovat srdce a snižovat tepovou frekvenci. Může také zmenšovat otoky. Je užitečný zejména u lidí s nepravidelným srdečním rytmem, zejména u fibrilace síní s rychlou odpovědí komor.
Preparáty: Digoxin
Nežádoucí účinky
Je důležité abyste dostával/a správnou dávku digoxinu – hladinu budeme kontrolovat krevními testy. Dostáváte-li příliš vysokou dávku digoxinu, můžete ztratit chuť nebo trpět nevolností
a pocitem na zvracení, bolestmi hlavy nebo i rozmazaným viděním.
Občas mohou vysoké hladiny digoxinu způsobovat abnormální změny rytmu, při nichž můžete cítit bušení srdce nebo pocit výpadku. Máte-li tyto potíže, kontaktujte lékaře.
Důležité
Máte-li nižší než průměrnou hladinu draslíku, například máte-li diabetes závislý na inzulinu, je více pravděpodobné, že budete mít vyšší hladinu digoxinu. Ujistěte se, proto prosím, že rozeznáte časné projevy vysoké hladiny digoxinu, jako je nevolnost, ztráta chuti k jídlu nebo velmi pomalý tep. Objeví-li se kterýkoli z těchto příznaků, kontaktujte lékaře.
Před jakoukoli operací, včetně zubního zákroku, oznamte lékaři, že berete digoxin.
V sobotu 12.10. 2024 jsme poprvé zahájili Procházku s doktorem/WWAD od Lékařské fakulty UK v Plzni. Docent Aleš Kroužecký a jeho tým nás seznámili s historií fakulty a měli jsme možnost si prohlédnout i vstupní halu LF. Trasy byly nakonec dvě, jedna kolem fakulty a druhá směrem na Mikulku. Účast hojná, nálada výborná! Těšíme se na příště.