Loading
loading..

Diuretika

17 července, 2016
No Comments

Diuretika Vám pomáhají, aby se tělo zbavilo přebytečné tekutiny tím, že stimulují ledviny
k tvorbě většího množství moči. Když je berete, zjistíte, že močíte více – větší objem vody – nemusíte se toho bát. Možná si budete muset plánovat cesty mimo domov podle dávkování tabletek. Tím, že se zbavíte přebytečné vody, usnadníte srdci práci, protože nebude muset čerpat tak velký objem tekutiny v těle. Tím se sníží městnání v plicích a bude se Vám lépe dýchat. Měly by opadnout i otoky nohou či jiných částí těla. Přitom by měla klesat i váha.

Preparáty: Furon, Furoresse, Furosemid, Verospiron

Nežádoucí účinky

Dlouhodobé podávání diuretik může způsobovat ztráty draslíku, který Vaše srdce i celé tělo nutně potřebuje. Proto Vám bude lékař pravidelně kontrolovat hladinu draslíku v krvi a doporučí Vám jíst potraviny bohaté na draslík. Diuretika také způsobí, že budete močit častěji. Jsou-li dávky diuretik příliš vysoké, můžete být dehydratovaní a případně se i cítit slabí.

Důležité

  • Je dobré se denně vážit, váhu si zaznamenávat a přinést ke kontrole u lékaře nebo sestry – tím můžete sami sledovat, zda neztrácíte příliš málo nebo moc tekutiny a může se tak případně upravit dávka.

  • Někdo bere diuretika nejraději ráno, takže močí převážně přes den. Večerní dávkování diuretik může rušit spánek.

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background